Zayıflarken Yapılan En Büyük Yanlışlar

18.Şub.2015 15940 Gösterim 1 Yorum

Günümüzde birçok kişinin sorunu fazla kilolardır. Bu kilolardan kurtulmayı düşünürken birçoğumuz aslında yanlış olan bilgilere çevremizdeki kişilerden ya da yanlış bilinen bilgilerden dolayı hatalı yöntemler kullanabiliyoruz. Yanlış bildiğimiz yöntemler uyguladığımız diyetlerde etkisini azaltabiliyor. Yanlış zayıflama yöntemleri hakkında detaylı bilgi vererek doğrularını hayatınıza geçirmeniz bizleri de mutlu edecektir.

Öncelikle zayıflarken kişide oluşan düşüncelerden biri çok su içersem zayıflamam kolay olur düşüncesidir. Ancak su vücudumuz için gerekli tüm mineralleri içermemektedir. Bu yüzden yalnızca bol su içmek zayıflamanıza yardımcı olmayacaktır. Uyguladığınız diyetlerde sağlıklı olmanız için günde 2 ile 3 litre arası su içmeniz yeterli olacaktır.

AÇ KALARAK KİLO VERİLİR Mİ?

Bazılarımız gün için belirlenmiş olan öğünlerden birinde yemek yemekten vazgeçerse kilo verebileceğini düşünmektedir. Bunun kilo vermeniz için hiçbir yararı olmayacaktır. Bu öğünlerden herhangi birini atladığınızda diğer öğüne kadar acıkmanız daha çok olacağından düzensiz bir beslenme ile hem sağlıksız hem de vermek istediğiniz kiloları verememiş olacaksınız. Bunun yerine 3 ana öğün ve bunlara ek 1-2 öğün eklenerek daha az miktarda tükettiğiniz yemeklerle daha sağlıklı kilo vermiş olacaksınız.

Sigara içen kişilerin genel düşüncesi sigarayı bıraktığım an hızlı kilo almaya başlarımdır. Ancak bu kanı emin olun yanlıştır. Sigarayı bırakan bireylerin aldıkları kilo en fazla 2 kilodur ve sigarayı bırakan birey düzenli olarak spor yaptığı taktirde bu durum da ortadan kalkacaktır. Bu nitekim Sigaranın beyninize oynamış olduğu ufak bir oyundur.

Spor yapan bireyler aç olurlarsa daha çok yağ yakacaklarını düşünmektedirler. Spor yapmak metabolizmanın hızlanmasına sebep olduğun için yağ yakımı artar ancak yağlarla beraber üst düzeydeki kas yıkımına de sebep olur. Bunun engellenmesi için spora başlamadan önce bir su bardağı süt ve bir muz veya bir avuç bademle 1 su bardağı süt içmeniz daha faydalı olacaktır.

Zayıflarken şeker, un ve tuzun tamamen beslenme şeklinden çıkarılması gerektiği düşüncesi yer almaktadır. Bunun yerine yenilen miktarlarını azaltmak yeterli olacaktır. Günde 5 gramı geçmeyecek şekilde kullanımı daha yararlı olacaktır.

Zayıflarken sağlıklı beslenmek için kırmızı etin tüketimini yapmayınca daha sağlıklı ve daha kolay kilo verileceği düşünülür. Bunun yerine yağsız kırmızı et sağlıklı zayıflamada iyi bir besin olacaktır.

Diyet yapmaya başlayan kişiler vereceğimiz kiloları tekrardan alırız düşüncesiyle diyetlerini yarıda bırakabilmektedirler. Kilo verdikten sonra yeme içme aktivitesine dikkat edildiği sürece bu mümkün olmayacaktır.

LAHANA İLE ZAYIFLAMAK

Kişiler lahananın zayıflattığını düşünürler. Lahananın böyle bir özelliği bulunmamaktadır. Kalorisi düşük bir besin olduğu için kilo verilmesinde yardımcı olmaktadır.

SPOR SONRASI BESLENME

Zayıflama hakkında bilgi vermeye devam ederken, bilinen diğer bir yanlış spor sonrası herhangi bir besin yemezsem daha çok kilo veririm düşüncesindendir. Spor sonrasında tüketilen ara veya ana öğün sağlıklı ve dengeli yaşamanızı sağlar. Kasların sağlıklı gelişmesi  için bir hayli önemlidir.

Diyet yapanlarda oluşan bir düşünce meyvenin kalorisinin az olduğu düşüncesiyle meyvelerin kilo aldırmadığıdır. Meyveler sağlıklı besinlerdir ancak aşırı tüketimi ile vücuda alınan früktoz yağa dönüşebilir ve bölgesel yağlanmaya sebep olabilir.

Light ürünler kalori bakımından asıllarına göre azaltılmıştır ancak insanlar bu ürünlerden diledikleri kadar yediklerinde kilo almayacaklarını düşünürler, ancak bu ürünlerin kalorileri sıfırlanmamıştır tüketimine dikkat edilmelidir. Aksi taktirde uyguladığınız diyet programı anlamsız  ve etkisiz olacaktır.

Spor yapanlarda oluşan yanlış düşüncelerden biri de vücuda naylon poşet sardıklarında kilo vereceklerine dairdir. Bu düşünce insanlar arasında yanlış bilinmektedir. Terlemeye yol açan bir yöntem olsa da kilo vermeniz için yardımcı olmamaktadır. Yararından çok zararı olan bir yöntemdir, doku zedelenmesine neden olmaktadır. Aşırı Terleme vücuttan kalsiyum, mineral, potasyum ve bir çok vitaminin atılmasına sebebiyet vereceğinden bu tür yöntemleri uygulamamanın zararlı olduğunu altını çizerek siz değerli okuyucularımızı uyarıyoruz.

Bu yazımızda sizlere zayıflarken neleri hatalı yapmamanız konusu hakkında bilgilendirmeye çalıştık. Diyet yapılırken çoğu kez yakın çevremizden duyduğumuz bu bilgiler kilo vermek isterken hatalı yöntemler kullanmamıza ya da sağlığımız için aslında zararlı olan işlemleri uygulamamıza sebep olabilmektedir.

Yine zayıflamanıza yardımcı olacak daha kolay şekilde kilo vermenize olanak sağlayacak olan Yeşil Kahve Zayıflama Çayı konusundan faydalanabilirsiniz.

Daha sağlıklı zayıflamak için bu bilgiler sizler için yararlı olacaktır.

Zayıflarken Yapılan En Büyük Yanlışlar

Zayıflarken Yapılan En Büyük Yanlışlar yazımız ile ilgili görüşlerinizi ve sorularınızı yorum kısmından iletebilirsiniz.

Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Pinterest 'de paylaş Google +'da paylaş

Ücretsiz Diyet Listesi İster Misiniz?

E-Mail adresinizi yazın, uzman diyetisyen tarafından detaylı olarak hazırlanmış hazırlanmış olan hızlı kilo vermenizi sağlayacak diyet listesi programını mail adresinize ücretsiz gönderelim!

Yorumlar - 1

  • Azim
    2015-02-20 12:43:39
    Zayıflarken bana göre yapılan en büyük hata azmin olmayışı. Kesinlikle dik ve kararlı bir şekilde hareket etmelisiniz. Ayrıca ben zayıflarken en çok faydalandığım şey geceleri erken yatmak oldu. Eğer side geceleri geç yatıyor isenizse bu dediğimi uygulayın emin olabilirsinizki kısa süre etki edecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı Zayıflama ve Diyet

Kilolara Kalıcı Vedanın Püf Noktaları

Kilolara Kalıcı Vedanın Püf Noktaları

Kilo problemi olan birçok kişi yaptıkları diyet ya da beslenme programlarının kalıcı çözümler üretmediğinden şikayet etmektedir. Bir anda kilo alan ve aldıkları kiloları tekrardan...

Devamı
Yağlarınızı Hazırladığınız Çaylarla Yakın

Yağlarınızı Hazırladığınız Çaylarla Yakın

Vücutta kötü görüntüye sebep olan yağlanma, aynı zamanda yaşamı zor hale de getiriyor. Özellikle şeker tüketimi fazla olduğu zaman, bel ve göbek çevresinde yağlanma, kaçınılmaz...

Devamı
Zayıflamanın En Kolay Yolu: Yoğurt Kürü

Zayıflamanın En Kolay Yolu: Yoğurt Kürü

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak, fazla kilolarından arınmak birçok kişinin hayalidir değil mi? Günümüzde beslenme uzmanlarına giden birçok kişinin verilen diyet listelerine...

Devamı
İsveç Diyeti İle Zayıflama Diyet Listesi

İsveç Diyeti İle Zayıflama Diyet Listesi

Kilo problemi yaşayan kişiler, zayıflamak adına ellerinden geleni yaparak birçok diyet önerilerini uygulamaya çalışmaktadır. Son zamanlarda bir hayli popüler hale gelen İsveç Diyeti...

Devamı