Zayıflamak İçin Yapılması Gerekenler

22.Mar.2015 3571 Gösterim 0 Yorum

Zayıflamak İçin Yapılması Gerekenler. İnsanlar yaşam kalitelerini artırmak için ve daha iyi bir görünüm elde edebilmek için kilo vermek ister. Kilo vermenin de onlarca yöntemi vardır. Bitkisel haplar, bitkisel çaylar, cerrahi yöntemler, diyet listeleri, dukan diyet listesi gibi onlarca farklı kilo verme yöntemi vardır. Ancak halk arasında bilinen büyük bir yanlış da yemek yemeyerek kilo vermektir.

Bu şekilde kilo veremediğimiz gibi ciddi sağlık problemlerine de neden olabiliriz. En iyi kilo verme yöntemi uzman kişilerin önerileri doğrultusunda uygulanan yöntemlerdir. Ayrıca bir diyetisyen yardımı ile de diyet listelerine tabi olabilirsiniz. Bunların yanı sıra evinizde uygulayabileceğiniz sağlıklı kilo verme yöntemleri de mevcuttur. Sağlıklı kilo vermek için bitkisel çaylar tüketebilir, düzenli egzersiz yapılabilir veya en etkili diyet listelerinden olan dukan diyet listesi uygulanabilir.

En Etkili Zayıflama Yöntemleri

Zayıflamak için sağlıklı yöntemler tercih edilmelidir. Bitkisel ürünler ve bitkisel çaylar sağlıklı kilo verme yöntemlerindendir. Sarımsak çayı gibi karışımlar hazırlayarak evinizde de kendi imkanlarınızla kilo verebilirsiniz. Yemeklerinize ve öğünlerinize azami ölçüde riayet etmelisiniz. İlk başlarda diyet listelerine tabi olarak ve öğün sayınızın dışına çıkmayarak en etkili zayıflama yöntemlerini uygulamış olursunuz. Öğün sayınızı artırırken, kalori sayınızı düşürmelisiniz. Günlük aldığınız kalori, verdiğiniz kaloriden ne kadar az ise o kadar hızlı kilo verebilirsiniz. Su içerek kalori almadığınız gibi, vücudun nem dengesini stabil tutabilir, sıvı ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz. Alkollü ve gazlı içecekleri hayatınızdan silip atmalısınız. Bu tür içeceklerin kalori miktarları çok yüksektir ve kilo vermeniz mümkün olmayacaktır.

Düzenli Egzersiz Yapın

Kilo almak için de, vermek için de düzenli egzersiz yapmalısınız. Bir spor salonuna yazılarak, günlük harcamanız gereken kaloriyi harcayabilirsiniz. Eğer spor salonuna gitme imkanınız yoksa evinizde bazı egzersizleri uygulayabilirsiniz. Mekik hareketi, karın ve çevresindeki fazla yağlardan kurtulmanız için en etkili egzersizlerdendir. Sırt üstü yatar vaziyette dizleri yukarıda birleştirerek ve ayakları da birleştirerek, başı dizlere yaklaştırın. Bu hareketi 15-20 defa tekrarlayın. Bir süre sonra karın ve çevresindeki bölgelerde yanma hissedeceksiniz.

Aynı zamanda bölgesel zayıflama yöntemlerinden birisi, mekik hareketidir. Bu egzersize ek olarak sopalı hareket diye adlandırılan, bel ve çevresindeki yağların yakımı için etkili bir yöntemdir. Bir oklava yardımı ile evinizde bu egzersizi yapabilirsiniz. Elleri sağ ve sol andan oklavayı arkada saracak şekilde birleştirin. Ardından sağa ve sola dönme hareketleri yapın. Bu hareketi günde en az 15 dakika uygulayarak fazla yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Yağlı ve Karbonhidrat Ağırlıklı Yiyeceklerden Uzak Durun

Kilo vermek için yediğiniz yiyeceklere azami ölçüde dikkat etmelisiniz. Aşırı yağlı (kızartma vb) yiyeceklerden ve karbonhidrat ağırlıklı besinlerden uzak durun. Özellikle beyaz ekmek, pilav, makarna, bulgur gibi aşırı kalori değerlerine sahip yiyecekleri hayatınızdan silin. Protein ağırlıklı beslenin. Yumurta, et, balık, tavuk eti, süt ve süt ürünleri gibi yiyecekler tüketmelisiniz. Ancak bu yiyecekleri dozajını aşmadan diyet listelerine ekleyerek tüketmelisiniz.

Bunların yanı sıra günde en az 2.5 litre su içmelisiniz. Suyun kalori değeri 0’dır. 10 günlük sudan alacağınız kalori, bir bardak şekerli veya gazlı içecekten alacağınız kalori miktarından daha azdır. Su vücudun nem dengesini sağladığı gibi, yemeklerden önce tüketilmesi de tokluk hisse verecektir. Yemeklerden hemen önce bir bardak su içerek hem kalori almamış olursunuz hem de tokluk hissi kazanmış olursunuz. Daha fazla kalori harcamak için asansör yerine merdiveni, motorlu taşıtlar yerine bisikleti tercih etmelisiniz. Günde en az 20 dakikanızı yürümeye ayırın. Hem daha sıkı bir vücuda sahip olabilir hem de fazla kalori harcamış olursunuz.

Zayıflamak için yapılması gerekenler

Zayıflamak İçin Yapılması Gerekenler yazımız ile ilgili görüşlerinizi ve sorularınızı yorum kısmından iletebilirsiniz.

Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Pinterest 'de paylaş Google +'da paylaş

Ücretsiz Diyet Listesi İster Misiniz?

E-Mail adresinizi yazın, uzman diyetisyen tarafından detaylı olarak hazırlanmış hazırlanmış olan hızlı kilo vermenizi sağlayacak diyet listesi programını mail adresinize ücretsiz gönderelim!

Yorumlar - 0

Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorumu yapan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı Zayıflama ve Diyet

Kilolara Kalıcı Vedanın Püf Noktaları

Kilolara Kalıcı Vedanın Püf Noktaları

Kilo problemi olan birçok kişi yaptıkları diyet ya da beslenme programlarının kalıcı çözümler üretmediğinden şikayet etmektedir. Bir anda kilo alan ve aldıkları kiloları tekrardan...

Devamı
Yağlarınızı Hazırladığınız Çaylarla Yakın

Yağlarınızı Hazırladığınız Çaylarla Yakın

Vücutta kötü görüntüye sebep olan yağlanma, aynı zamanda yaşamı zor hale de getiriyor. Özellikle şeker tüketimi fazla olduğu zaman, bel ve göbek çevresinde yağlanma, kaçınılmaz...

Devamı
Zayıflamanın En Kolay Yolu: Yoğurt Kürü

Zayıflamanın En Kolay Yolu: Yoğurt Kürü

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak, fazla kilolarından arınmak birçok kişinin hayalidir değil mi? Günümüzde beslenme uzmanlarına giden birçok kişinin verilen diyet listelerine...

Devamı
İsveç Diyeti İle Zayıflama Diyet Listesi

İsveç Diyeti İle Zayıflama Diyet Listesi

Kilo problemi yaşayan kişiler, zayıflamak adına ellerinden geleni yaparak birçok diyet önerilerini uygulamaya çalışmaktadır. Son zamanlarda bir hayli popüler hale gelen İsveç Diyeti...

Devamı