Zayıflama Hareketleri

03.May.2015 11598 Gösterim 0 Yorum

Sağlıklı Zayıflama hareketleri, Spor ile birlikte sağlıklı bir şekilde zayıflama pozisyonlar hareketleri. Zayıflamak için yapılan birçok yöntem bulunmaktadır. Diyet programları, egzersiz hareketleri, spor, bitkisel zayıflama kürleri gibi. Uygulanan diyetler zayıflamanız için önemli bir adımdır. Ancak bunların yanında yapacağınız egzersiz hareketleri ile zayıflamanız daha kolay olacaktır. Bu konuda sizlere zayıflamak için egzersiz hareketlerinin neler olabileceği konusunda yardımcı olarak zayıflamanızı daha mümkün hale getiriyoruz. Öncelikle belirtmeliyiz ki en kolay ve pratik olan yürüyüş yapmanızdır. Günlük olarak en az yarım saat hızlı tempoda yapacağınız yürüyüşler kilo vermek için en önemli adım olacaktır.

Evde Yapılabilecek Zayıflama Hareketleri

Çömelme (Squat) Hareketi

Yapabileceğiniz egzersiz hareketlerinden birisi çömelme hareketidir. Bu hareket bacaklarınızdaki kas gruplarını çalıştıracaktır. Hareketi yaparken ellerinizi önde birbirine bağlayarak sandalyeye oturuyor gibi çömelmeniz ile gerçekleştirebilirsiniz. Sırtınızın dik olmasına özen göstermelisiniz. Çömeldiğinizde bacak kaslarınızın ağrıdığını hissedene kadar bekleyin ve tekrardan doğrulun. Bu hareketi en az 8 kez tekrarlayabilirsiniz. Diz kapaklarınıza binen yükün azaltılması için ayaklarınızı da omuzlarınızın hizasında açılmış olmasına dikkat etmelisiniz.

Yukarı İtme (Wall Push Ups) Hareketi

Diğer bir egzersiz hareketi ise yukarı itme olarak adlandırılabilir. Bu hareket için yüzünüz yere gelecek şekilde yere yatın ve ellerinizi yere koyarak vücudunuzu yukarı kaldırın. Dizlerinizi yere koyun ve ayaklarınız havada kalsın. Elleriniz omuzlarınızın hizasında açılmış durumda olsun ve gövdenizi yukarı doğru kaldırıp indirin. Bu hareket ile göğüs, omuz, kol, karın ve bacak kaslarınız çalışmış olacaktır. Kollarınızın yeteri kadar güçlendiğini hissettiğiniz zaman hareketi normal şınav hareketi olarak değiştirebilirsiniz.

Mekik

Zayıflamak için uygulayabileceğiniz bir başka hareket ise mekik hareketidir. Bu hareket sizin karın ve üst gövde kaslarınızı çalıştıracaktır. Hareketi uygulamak için yere uzanın ve ellerinizi başınızın arkasında birleştirdikten sonra ayaklarınız yerde olacak şekilde dizlerinizi bükün, omuzlarınızı ve üst gövdenizi yukarı doğru kaldırmaya çalışın. Çeneniz vücudunuza değmeyecek kadar doğrulmaya çalışın. Karın kaslarınızın çalışmaya başladığını hissedeceksiniz. Bu hareketi de günde en az 8 kez tekrarlamaya çalışmalısınız.

Superman Hareketi

Süpermen olarak adlandırabileceğiniz egzersiz hareketi ise sırt kaslarınızı çalıştıracak bir harekettir. Bu hareketi uygularken yüzünüz yere gelecek şekilde uzanın, kollarınız ve ayaklarınızı bükmeden vücudunuz yerde kalacak şekilde ayaklarınızı ve kollarınızı vücut hizasında ve biraz daha yukarı çıkması için zorlayabilirsiniz. Bu pozisyonda bekleyebileceğiniz kadar bekledikten sonra kendinizi bırakın ve kaslarınız gevşedikten sonra hareketi tekrarlayın.
Bir sonraki hareket diz üstünde geriye esnemedir. Bu harekette dizleriniz üzerine çökün ve ellerinizi göğüs hizasında kavuşturup geriye doğru eğilebildiğiniz kadar eğilin. Bekleyebildiğiniz kadar bekleyip tekrar doğrulunuz. Hareketi birkaç kez tekrar ediniz. Baldırlarınızın çalışmasını sağlayacaktır.

Kalça Kaldırma

Uygulayabileceğiniz diğer hareket kalça kaldırma olabilir. Bunun için sırt üstü yatarak ayaklarınızı dizden kırın sonra eller yanda olarak vücudunuzu destekleyin. Poponuzu yerden kaldırmaya çalışarak ayaklar başınıza doğru gelecek şekilde hareket ettirin. Bekleyebildiğiniz kadar durduktan sonra tekrar ilk pozisyona gelebilirsiniz. Bel, sırt ve kol kaslarınızı çalıştıracaktır.

Çömelme Hareketi

Kilo vermek için uygulayacağınız bir diğer egzersiz hareketi bir bacak önde çömelme hareketidir. Bir bacağınız önde olsu diğer ise arkada vücudunuz dik olarak çömelin. Öndeki baldırınız yere paralel hale gelene kadar çömelin. Vücudunuzun dik olmasına özen göstermelisiniz. Bacaklarınız ağrıyana kadar bekleyin ve doğrulun. Daha sonra diğer bacağınız önde olacak şekilde değişim yapınız. Hareketi 8 kez tekrarlamalısınız.

Çökme Hareketi

Son olarak sizlere zayıflama yöntemlerinde egzersiz hareketi için uygulayabileceğiniz hareket, bir bacak yana çökmedir. Bu hareket için bir bacağınız düz olarak yan tarafınıza açın, diğer bacağınızı da bükün. Vücudunuz yine dik olmalı, bekleyebileceğiniz kadar bekledikten sonra bacaklarınızın pozisyonunu değiştirmelisiniz.
Zayıflamak için egzersiz hareketlerini uyguladığınızda vücudunuzdaki değişimi fark etmeniz ve kilo vermeniz mümkün olacaktır.

Zayıflama Hareketleri

Zayıflama Hareketleri yazımız ile ilgili görüşlerinizi ve sorularınızı yorum kısmından iletebilirsiniz.

Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Pinterest 'de paylaş Google +'da paylaş

Ücretsiz Diyet Listesi İster Misiniz?

E-Mail adresinizi yazın, uzman diyetisyen tarafından detaylı olarak hazırlanmış hazırlanmış olan hızlı kilo vermenizi sağlayacak diyet listesi programını mail adresinize ücretsiz gönderelim!

Yorumlar - 0

Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorumu yapan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı Zayıflama ve Diyet

Kilolara Kalıcı Vedanın Püf Noktaları

Kilolara Kalıcı Vedanın Püf Noktaları

Kilo problemi olan birçok kişi yaptıkları diyet ya da beslenme programlarının kalıcı çözümler üretmediğinden şikayet etmektedir. Bir anda kilo alan ve aldıkları kiloları tekrardan...

Devamı
Yağlarınızı Hazırladığınız Çaylarla Yakın

Yağlarınızı Hazırladığınız Çaylarla Yakın

Vücutta kötü görüntüye sebep olan yağlanma, aynı zamanda yaşamı zor hale de getiriyor. Özellikle şeker tüketimi fazla olduğu zaman, bel ve göbek çevresinde yağlanma, kaçınılmaz...

Devamı
Zayıflamanın En Kolay Yolu: Yoğurt Kürü

Zayıflamanın En Kolay Yolu: Yoğurt Kürü

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak, fazla kilolarından arınmak birçok kişinin hayalidir değil mi? Günümüzde beslenme uzmanlarına giden birçok kişinin verilen diyet listelerine...

Devamı
İsveç Diyeti İle Zayıflama Diyet Listesi

İsveç Diyeti İle Zayıflama Diyet Listesi

Kilo problemi yaşayan kişiler, zayıflamak adına ellerinden geleni yaparak birçok diyet önerilerini uygulamaya çalışmaktadır. Son zamanlarda bir hayli popüler hale gelen İsveç Diyeti...

Devamı