Yeni Yıla Formda Girin

18.Şub.2015 3533 Gösterim 1 Yorum

Herkes yeni yıla girerken birtakım radikal kararlar alır. Özellikle fazla kiloları bulunan insanlar yeni yıla ideal vücut ölçülerine ulaşma sloganı ile girerler. Ancak, yanlış bir diyet programı uygulama, hemen sonuç bekleme, toplumun baskısı gibi çeşitli nedenlerden dolayı bir türlü istediğimiz vücut ölçülerine ulaşamıyoruz. Kilo vermek için çıktığımız bu zorlu yolda bir süre sonra sıkılarak vazgeçebiliyoruz. Sıkılmanın en baş sebepleri arasında diyetlerde yer alan yemekleri sevmememiz, diyet yaparken aç kalmamız ve pahalı diyet listeleri ile bütçenizin sarsılması olabilir. Ancak vereceğimiz tavsiyelerle bu süreçte neler yapmanız gerektiğinden bahsedecek ve zayıflamak için kararlılığınız sürmesi için son derece önemli bilgiler paylaşacağız.

Zayıflama Sürecinde İstikrarlı Olun

Zayıflamaya karar verdiğiniz andan itibaren verilen diyet listesinde almanız gereken kaloriler, tüketmeniz gereken besinlerin neler olabileceği ve uzak durmanız gereken besinler yer almaktadır. Bizler ilk diyet yapmaya karar verdiğimiz an ile diyetin ilerleyen zamanlarındaki kararlılığımız değişkenlik gösterebiliyor. Bir an önce etki beklediğiniz ve diyet süresi sizin için uzun geldiğinden bırakabiliyorsunuz. Daha öncesinde yaptığınız diyetlerin kilo verdirmesi ancak bu verilen kiloyu aynı konumda koruyamamış olmanız da kilo vermeye karar verdiğiniz süreçte vazgeçmenize sebep olabilmektedir.

Her yıl yeni bir zayıflama yöntemi sunulmakta ve biz her yıl kilo vermek için başladığımız ve yarıda bıraktığımız diyetler için bir sonraki yıla tekrar devam ederim diye ertelediğimizde istediğimiz kiloya ulaşmamız uzun zamanlar almaktadır. Ancak vücudumuzdaki kilolar sadece istenmeyen görüntülere sebep olmakla kalmıyor sağlıksız bir yaşamınızın olmasını da sebep olmaktadır. Yapmanız gereken ise sadece azimli ve kararlı olmanız ve sizler için hazırlanmış diyet listelerinin göstereceği sonuçları beklemeniz gerekmektedir.

Besinlerden hem sağlığınız için risk yaratanları tanımanız ve yararlı olacak besinleri tüketmeniz yeterli olacaktır. Diyet besinleri içerisinde elbette sevebileceğiniz besin grupları yer almaktadır. Bunlardan seçimler yaparak yeme alışkanlığınızı belirleyebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece kilo vermeye karar verdikten sonra azimli olmanız, kararınızdan dönmemenizdir. Azmin sonunda istediğiniz vücut ölçülerine kavuştuktan sonra vücudunuz için zararlı ve yararlı besinleri tanımış olmanın faydasıyla beraber sağlıklı bir yaşam sürmenin ve istediğiniz vücut ölçüsü ile yaşamınıza devam etmenin tadını çıkaracaksınız.

Neden Kilo Veremiyorum Sorusunun Cevabı

Yediğiniz her şeye dikkat ettiğimizi düşünmemize rağmen kilo veremiyor olmamız, neden kilo veremediğinizi sorgulamanıza sebep olmaktadır. Öncelikle sağlıklı beslenmek, az yemek anlamına gelmemektedir. Kilo verilmeye çalışılırken en büyük sorunlardan biri, yediğimiz besinlerin az ama doymuş yağ içermeleri, şeker ve rafine besinlerin tüketilmesidir. Bu besinler yerine lifli gıda ve doymamış yağ ile hazırlanmış besinleri tüketmek gerekmektedir. Kilo verememe sebeplerinden biri de günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı yapmamaktır. Yapacağımız günlük ve düzenli kahvaltı da kepekli ekmek ve lifli besinler taze meyve, şeker oranı az olan meyveli yoğurt ve yağsız süt ile yapılan kahvaltı, kilo vermenize yardımcı olmaktadır.

Kilo verememe sebepleri arasında, gözle görülen şekerleri tüketmediğimiz den şeker tüketimini az yapıyorum ama kilo veremiyorum diye düşünebilirsiniz, ancak meyveli yoğurtlar, meyve suları ve bazı alkolsüz içecekler sebebiyle de farkında olmadan daha fazla şeker tüketiyor olabilirsiniz. Bu durumdan kurtulmak için alacağınız besinlerde früktoz, mısır şurubu ve sakaroz gibi maddeleri içermemesine özen göstermelisiniz. Günlük olarak yediğimiz ekmek miktarını azaltmış olabilirsiniz, ancak beyaz ekmek, pirinç, makarna gibi besinleri az tüketiyor olsanız da kilo vermenize engel olacaktır. Kilo vermek istiyorsanız bol lifli ve kepekli gıdaların tüketilmesi gerekmektedir.

Beslenirken yediklerimize dikkat ediyor olsak da tüm gün boyunca bir şeyler yemeyerek akşam yemek öğününde kendinizi kontrol edemeyip fazla besin tüketmek kilo verememenize sebep olmaktadır. Bunun engellenmesi için kahvaltı ile güne başlayıp öğün atlamamalı ve yediklerinizde şeker, doymamış yağ oranlarının olmamasına özellikle dikkat etmelisiniz. Akşam öğününde uykuya geçmeden önce yediklerinizin sindirimine zaman ayırmalı yatmadan dört saat önce yemelisiniz. Bu tür durumlara dikkat etmemeniz kilo verememenize sebep olacaktır.

Daha sağlıklı ve istenilen vücut aralığında olabilmeniz için belirtmiş olduğumuz zayıflama yöntemlerine dikkat etmeniz kilo verememe sorununu ortadan kaldıracak, yeni yıla istediğiniz vücut ölçüleri ile girmenizi hatta ulaştığınız vücut ölçülerini korumanıza yardımcı olacaktır.

Ayrıca Zayıflarken Yapılan En Büyük Yanlışlar başlıklı konumuzu okuyarak zayıflarken yaptığınız basit ama bilinmeyen hatalardan kendinizi koruyabilirsiniz.

Yeni Yıla Formda Girin

Yeni Yıla Formda Girin yazımız ile ilgili görüşlerinizi ve sorularınızı yorum kısmından iletebilirsiniz.

Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Pinterest 'de paylaş Google +'da paylaş

Ücretsiz Diyet Listesi İster Misiniz?

E-Mail adresinizi yazın, uzman diyetisyen tarafından detaylı olarak hazırlanmış hazırlanmış olan hızlı kilo vermenizi sağlayacak diyet listesi programını mail adresinize ücretsiz gönderelim!

Yorumlar - 1

  • Ayşe
    2015-02-18 12:10:40
    Benimde kilolarım ile başım problemli ama sizin değindiniz azim meselesi çok önemli. Bence zayıflamak için en önemli etken azim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı Zayıflama ve Diyet

Kilolara Kalıcı Vedanın Püf Noktaları

Kilolara Kalıcı Vedanın Püf Noktaları

Kilo problemi olan birçok kişi yaptıkları diyet ya da beslenme programlarının kalıcı çözümler üretmediğinden şikayet etmektedir. Bir anda kilo alan ve aldıkları kiloları tekrardan...

Devamı
Yağlarınızı Hazırladığınız Çaylarla Yakın

Yağlarınızı Hazırladığınız Çaylarla Yakın

Vücutta kötü görüntüye sebep olan yağlanma, aynı zamanda yaşamı zor hale de getiriyor. Özellikle şeker tüketimi fazla olduğu zaman, bel ve göbek çevresinde yağlanma, kaçınılmaz...

Devamı
Zayıflamanın En Kolay Yolu: Yoğurt Kürü

Zayıflamanın En Kolay Yolu: Yoğurt Kürü

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak, fazla kilolarından arınmak birçok kişinin hayalidir değil mi? Günümüzde beslenme uzmanlarına giden birçok kişinin verilen diyet listelerine...

Devamı
İsveç Diyeti İle Zayıflama Diyet Listesi

İsveç Diyeti İle Zayıflama Diyet Listesi

Kilo problemi yaşayan kişiler, zayıflamak adına ellerinden geleni yaparak birçok diyet önerilerini uygulamaya çalışmaktadır. Son zamanlarda bir hayli popüler hale gelen İsveç Diyeti...

Devamı