Yağ Yakıcı Bitkisel Çaylar

15.Şub.2016 1741 Gösterim 0 Yorum

Yağ Yakıcı Bitkisel Çaylar

 

Kilo vermeye yardımcı olan bitkisel ürünler herkes tarafından benimsenmiş ve kabul edilmiştir. Ancak bu bitkisel ürünler size oturduğunu yerden zayıflamanıza yardımcı olmaz. Bunlarla beraber yediğiniz besinlere dikkat etmelisiniz, ayrıca bitkisel ürün kullanıp aynı zamanda hareket yapmazsanız zayıflamınız pekte mümkün olmayacaktır.

Ama bitki çayları size diyet yaparken fazlasıyla yardımcı olmaktadır. Mesela bazı çaylar iştahı azaltırken bazı çaylar yeme hissini azaltmaktadır.

Bazı bitkiler vücüdunuzdaki yağ hücrelerini yok eder, daha fazla yağ oluşmasını engeller, vücudunuzda bulunan yağların eritilmesine yardımcı olur.

Yağ Yakan Bitki Çayları

yag-yakici-bitkisel-caylar

Şimdi okuyacağınız bitki çayları size genellikle diyet ile beraber tüketilmesi gereken çaylardır.

Bu çaylardan herhangi birini size özel bir tarif hazırlayarak içebilirsiniz. Yalnız her ilacın olduğu gibi bu bitkilerin de yan etkisi olacağını hatırlatırız. Mesela yeşil çay kilo vermenize yardımcı olurken, aynı zamanda içinde kafein bulunduğundan dolayı uykusuzluk sorunu geçirebilirsiniz.

Birde unutmadan kafein içeren çayları günde birkaç bardaktan çok tüketilmesi çarpıntı, kusma,  mide ağrısı ve mide bulantısı gibi rahatsızlık hissi verebilir. Bundan dolayı zayıflamak için tüketeceğiniz çayları dikkatle ve fazla abartmadan tüketmeniz tavsiye edilir.

Şeker hasatalığı, tansiyon ve kolesterol gibi hastalıkları bulunanlar düzenli olarak ilaç içiyorlarsa bitki çayını içmeye başlamadan doktorlarına başvurmalıdır. Çünkü bitkisel çaylar bazı ilaçların yan etkisini azaltırken, bazı ilaçların yan etkisini büyük boyutlara çıkarabilir.

Bu uyarıları okuduktan sonra şimdi yağ yakıcı bitki çaylarına bakalım.

Yeşil Çay : Bir çok sağlık sorununun derdine deva diye önerilen yeşil çay zayıflamak için fayadalanabileceğiniz çayların en başında gelmektedir. Aslında bilğimiz çayla aynı bitkiden yapılmaktadır, yeşil çayın farkı imalatı sırasında yapraklara daha az işlem gördürüp bu sayede faydalarının etkisini üzerinde bırakmasıdır. Yeşil çayın kilo vermeye etkisi büyüktür, içildiğine vücut sıcaklığını yükseltip metabolizma hızını artırarak dinlenerek yaktığınız kalori miktarını artırır. Bu sayede en çok yağ oluşan bolge olan göbek bölgesindeki yağlardan kısa sürede kurtulunur.

Oolong Çayı : Oolong çayı yine bildiğimiz bir çay bitkisi olan ‘‘carmellia simensis’’ ile hazırlanmaktadır. Yeşil çaydan farkına gelince oolong çayının yeşil çaydan farkı daha farklı işlemlerden geçirilmektedir. Ama aynı yeşil çay gibi yağın sindirilmesini kolaylaştırıp, vücutta birikmesine engel olur. Genellikle kolesterol ve şeker hastalıklarına karşı önerilen oolong çayı

Mineraller bakımından zengindir. Ve kişiye tokluk hissinin süresinin uzamasında yardımcı olur.

Acı Biber Çayı : Günümüzde kırmızı biber ve Arnavut biberi olarak bilinmekte olan ‘‘cayenne’’ biberi ile hazırlanmaktadır. Acı biber çayı metabolizmayı hızalandırır, aynı zamanda yağ yakıcı etkisi bulunmaktadır. Acı biber çayını kilo vermeye yarayan maddesi ‘‘capsinoid’’ dir.

Mide rahatsızlığı olanlar cayenne çayını içmemeleri tavsiye edilir. Gebelik emzirme döneminde içilmemlidir.

Zencefil Çayı: Metabolizmayı hızlandırır, tokluk hissi verir.

Maydanoz Çayı: Vücutta bulunan fazla suları dışarıya atılmasına yardımcı olur, şişliği önler.

Mate Çayı: Metabolizmayı hızlandırır, vücuttaki yağları yakar, kabızlığı önlemektedir.

İşte bu bitki çaylarından bazıları zayıflama süresini hızlandırırken, vücuttaki yağlardan daha kısa sürede kurtulmanıza yardımcı olur. Ama ilk başta da söylediğim gibi abartmadan günde en fazla 2-3 bardak içerek faydasını, daha çok içim daha hızlı zayıflayım düşüncesine kapılıp 5-6 bardak içerek zararı görülür.

Daha da kısa sürede zayıflamak isteyenlere önerim bu çaylarla beraber günde en az 1 saat olmak koşuluyla haftada 5-6 saat yürümenizin çok büyük faydası olacaktır. Sabah aç karnına yapılan yürüyüşlerin gün içinde veya akşam yürümesine bakaraktan faydası çok büyüktür.

yag-yakici-bitkisel-caylar

Yağ Yakıcı Bitkisel Çaylar yazımız ile ilgili görüşlerinizi ve sorularınızı yorum kısmından iletebilirsiniz.

Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Pinterest 'de paylaş Google +'da paylaş

Ücretsiz Diyet Listesi İster Misiniz?

E-Mail adresinizi yazın, uzman diyetisyen tarafından detaylı olarak hazırlanmış hazırlanmış olan hızlı kilo vermenizi sağlayacak diyet listesi programını mail adresinize ücretsiz gönderelim!

Yorumlar - 0

Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorumu yapan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı Zayıflama ve Diyet

Kilolara Kalıcı Vedanın Püf Noktaları

Kilolara Kalıcı Vedanın Püf Noktaları

Kilo problemi olan birçok kişi yaptıkları diyet ya da beslenme programlarının kalıcı çözümler üretmediğinden şikayet etmektedir. Bir anda kilo alan ve aldıkları kiloları tekrardan...

Devamı
Yağlarınızı Hazırladığınız Çaylarla Yakın

Yağlarınızı Hazırladığınız Çaylarla Yakın

Vücutta kötü görüntüye sebep olan yağlanma, aynı zamanda yaşamı zor hale de getiriyor. Özellikle şeker tüketimi fazla olduğu zaman, bel ve göbek çevresinde yağlanma, kaçınılmaz...

Devamı
Zayıflamanın En Kolay Yolu: Yoğurt Kürü

Zayıflamanın En Kolay Yolu: Yoğurt Kürü

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak, fazla kilolarından arınmak birçok kişinin hayalidir değil mi? Günümüzde beslenme uzmanlarına giden birçok kişinin verilen diyet listelerine...

Devamı
İsveç Diyeti İle Zayıflama Diyet Listesi

İsveç Diyeti İle Zayıflama Diyet Listesi

Kilo problemi yaşayan kişiler, zayıflamak adına ellerinden geleni yaparak birçok diyet önerilerini uygulamaya çalışmaktadır. Son zamanlarda bir hayli popüler hale gelen İsveç Diyeti...

Devamı