Oturduğunuz Yerden Kilo Vermenin Pratik Yolları

17.Kas.2015 4699 Gösterim 1 Yorum

Göbeklerinizden kurtulun !
Göbek sadece bir sağlık probleminden kaynaklanan sıkıntı değildir. Birçok insan göbeklerinden şikayetçi. Bu sorundan etkili bir şekilde kurtulma elbette ki zor değil. Bu konuda dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar vardır. Gelin bunları bir inceleyelim.
Şekerden uzak durun ve tatlandırıcılı içecekleri hayatınızdan çıkarın.
Şekeri vücutta sadece karaciğer kullanır ve vücuda giren aşırı şeker durumunda karaciğer bunu direk yağa çevirir. Bu yağlar da karın bölgesinde birikerek göbek oluşumuna sebep olur.
Daha fazla protein tüketerek göbek eritme konusunda vücudunuza destek olun.
Protein açlık krizinizi azaltır ve vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlar ve tok tutucu etkiye sahiptir. Protein sadece kilo vermenizde yardımcı değildir aynı zamanda diyet bittikten sonra verdiğiniz kiloları geri almamanızı da sağlar.
Karbonhidratı azaltın.
Karbonhidratı azaltmak yağ kaybetme konusunda en büyük yardımcınızdır. Çünkü iştah azaltıyor ve kıla kaybetmenizi sağlıyor.
Diyette lifli ürünler tercih edin.
Diyet lifi bitkilerde bulunan ve sindirilemeyen maddelerdir. Lifler suda çozünen ve çozünmeyen lifler diye ikiye ayrılır. Diyetlerde suda eriyen yani yapışkan lifler tercih edilmelidir. Bu lifler mide de şişerek tokluk hissi yaratmakta çok etkili bir yoldur.
Aerobik egzersiz yapın.

Cildi Güzelleştiren Yiyecekler Nelerdir?

Cildi Güzelleştiren Yiyecekler Nelerdir?

Aerobik egzersizi direk karın bölgesindeki kasları çalıştırmaya yönelik olduğu için göbek probleminden kurtulmanıza fayda sağlar.
Yediklerinizi bilinli bir şekilde takip edin.
İnternette yediğimiz tüm gıdaların kalori miktarları mevcut. Her yediğimiz gıdanın kalorisini hesaplar ve bunları not alırsak bu günlük yememiz gereken miktarı ve yediklerimizi yakma konusundaki teşviki arttırır.

Hem yememizi kontrol edebiliriz hem de durmamız gerektiği yeri bilebiliriz.
Sağlıklı yaşamamız ve düzgün bir fiziğe sahip olabilmemiz için bilinçli ve gayretli olmalıyız. Doğru bilgi ve iradeyle göbeklere veda edebiliriz.

Oturduğunuz Yerden Kilo Vermenin Pratik Yolları

Oturduğunuz Yerden Kilo Vermenin Pratik Yolları yazımız ile ilgili görüşlerinizi ve sorularınızı yorum kısmından iletebilirsiniz.

Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Pinterest 'de paylaş Google +'da paylaş

Ücretsiz Diyet Listesi İster Misiniz?

E-Mail adresinizi yazın, uzman diyetisyen tarafından detaylı olarak hazırlanmış hazırlanmış olan hızlı kilo vermenizi sağlayacak diyet listesi programını mail adresinize ücretsiz gönderelim!

Yorumlar - 1

  • Meryem gündüz
    2015-11-29 13:47:09
    Bu benim face adresim 80 kiloyum nasil kilo verebilirz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı Zayıflama ve Diyet

Kilolara Kalıcı Vedanın Püf Noktaları

Kilolara Kalıcı Vedanın Püf Noktaları

Kilo problemi olan birçok kişi yaptıkları diyet ya da beslenme programlarının kalıcı çözümler üretmediğinden şikayet etmektedir. Bir anda kilo alan ve aldıkları kiloları tekrardan...

Devamı
Yağlarınızı Hazırladığınız Çaylarla Yakın

Yağlarınızı Hazırladığınız Çaylarla Yakın

Vücutta kötü görüntüye sebep olan yağlanma, aynı zamanda yaşamı zor hale de getiriyor. Özellikle şeker tüketimi fazla olduğu zaman, bel ve göbek çevresinde yağlanma, kaçınılmaz...

Devamı
Zayıflamanın En Kolay Yolu: Yoğurt Kürü

Zayıflamanın En Kolay Yolu: Yoğurt Kürü

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak, fazla kilolarından arınmak birçok kişinin hayalidir değil mi? Günümüzde beslenme uzmanlarına giden birçok kişinin verilen diyet listelerine...

Devamı
İsveç Diyeti İle Zayıflama Diyet Listesi

İsveç Diyeti İle Zayıflama Diyet Listesi

Kilo problemi yaşayan kişiler, zayıflamak adına ellerinden geleni yaparak birçok diyet önerilerini uygulamaya çalışmaktadır. Son zamanlarda bir hayli popüler hale gelen İsveç Diyeti...

Devamı