Kavitasyon Nedir? Nasıl Uygulanılır?

01.May.2015 5073 Gösterim 0 Yorum

kavitasyon nedir,nasıl uygulanır,kavitasyon nedir ve nasıl uygulanır

Kavitasyon Nedir Ve Nasıl Uygulanır?

Kavitasyon Nedir?
Kavitasyon bölgesel zayıflama için kullanılan ultrasonik ses dalgaları verilerek vücudun sorunlu bölgelerine uygulanan ve yağları yakmaya yarayan bir zayıflama yöntemidir. Genellikle selülit tedavisinde kullanılır. Yağları parçalayarak yağ ve yağ asitlerinin vücuttan atılımını sağlar. Kavitasyon için illa ki basen bölgesine uygulanması gerekmez. En sorunlu bölge neresiyle bel, kol, karın, bacaklar, ayak bilekleri, gıdı ve sırt bölgelerine de uygulanabilir.

Kavitasyon Nasıl Uygulanır ?

Kavitasyon ultrason cihazı kullanılarak yapılan bir zayıflama yöntemidir. Kavitasyon nasıl uygulanır hakkında bilgi verecek olursak; öncelikle işleme başlamadan önce uygulanacak kişiye bol su içirilir. İncelme için uygun olan bölgeye ultrason jeli yayılır. Seans süresi 40 – 45 dakika sürmektedir. İşlem sonrasında da bol miktarda su içilmelidir. Hangi bölgeye isteniyorsa o bölgenin işleme başlamadan önce ölçümleri yapılmalıdır. Kavitasyonun seans sayısı ise kişiden kişiye göre değişmektedir. Yağların ne kadar olduğu ve kişinin sistemli olarak istenilen tüm randevulara gelmesi işlemin daha hızlı sonuçlanmasını sağlayacaktır. Kavitasyon uygulaması cinsiyet ayrımı yapılmadan yapılabilir. Erkeklerde genellikle tercih edilen bölge karın bölgesiyken bayanlar genellikle yağlanmanın görüldüğü her bölgeye uygulanmasını istemektedir. Kavitasyon uygulamasını yaptıran kişiden işlem sonrasında tempolu olarak günlük yürüyüşler yapması önerilmektedir. Bilindiği gibi spor en sağlıklı zayıflama yöntemidir. Alınan yağların tekrar oluşmaması için spor yapılması önerilmektedir. Kavitasyon uygulaması süresinde kişiden ağır ve yağlı besinler tüketmemesi, alkol ve karbonhidrattan uzak durması istenir. Kavitasyon tedavisi ile yağ hücrelerinde oluşan parçalanma sonucunda yağ hücreleri serbest yağ asitlerine dönüşür ve uygulamayı yaptıran kişi tarafından harcanabilir hale gelmektedir. Bu yüzden kişiden spor yapması istenmektedir. Uygulamaya devam etme süresince protein ağırlıklı beslenmek uygun olacaktır. kavitasyon uygulaması cerrahi bir yöntem olmamakla beraber acı ve sızı hissetmezsiniz. Günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İşlem sırasında yalnızca hafif bir ısı hissetmeniz mümkündür.
Kavitasyon iki yöntem ile uygulanmaktadır. İlki ıslak yöntemdir. Bu işlemde sıvı enjeksiyonu yardımıyla yağ hücreleri şişirilir. Sıvılaştırma ve patlatma daha etkin biçimde gerçekleşeceğinden bu yöntem ile 1 seansta veya 15 gün aralıklarla 3 seansta istenilen sonuca ulaşabilirsiniz. Diğeri ise kuru yöntemdir. Kuru yöntemde sıvı verilmeden bölgeye direk uygulama yapılır. Bu uygulama daha yavaş ilerlemektedir. Haftada bir gün uygulanan bu yöntemde 6-8 seans sonrasında sonuca ulaşabilmektesiniz. Bu yöntem daha çok iğneden korkan kişiler için önerilmektedir.

Kavitasyon için örnek görseller.

Kavitasyonun Zararları Nelerdir?

Kavitasyonun zararları: uygulanıldığı dönemlerde deride kızarıklık, kabarcık, soyulma, yanık ve ağır yanıklar oluşabilmektedir. Cihaz vücuda uygulanırken 10-15 cm uzak olacak şekilde tutulmadığında tiroid, over ve testis kanserine sebep olma ihtimali de bulunmaktadır. Hormon bozukluğu da görülebilir. Kişinin incelmesi su içebilme kapasitesine bağlı olmakla beraber diyet ve spor ile birlikte desteklenmez ise verilen kilolar tekrar alınabilir. Kilo fazlalığı çok olan kişilerde uygulama yararlı olmayacaktır. Bu şekilde ciddi sorunlar oluşturabilecek yöntemler doktor kontrolünde uygun ve dikkatli şekilde uygulanmazsa hem istenilen inceliğe ulaşamamış hem de riskli hastalıklara yakalanmış olma olasılığınız olan bir yöntemdir. Kavitasyon aynı zamanda hipertansiyon hastalarına, kalp pili olanlara, otoimmün hastalığı bulunanlara, şeker hastalarına, vücudunda platin olanlara, yaşlılara, hamilelere, kırılgan ciltlere, cilt hastalığı olanlara, altı aydan kısa bir süre önce sezaryen gibi yaraların kapanmadığı yaraları olan kişilere uygulanmamaktadır.
Yan etkilerinin olan bu yöntem sağlıklı bir şekilde bilirkişi tarafından yapıldığında riskler ortadan kalkmış olacaktır. Bu yüzden işlemi yaptıracağınız doktorunuzu iyi seçmeli ve ona göre karar vermelisiniz. Bu konuda işleme başlamadan önce görüşeceğiniz doktor sizlere hangi konularda etkileri olabileceği konusunda tekrardan bilgi paylaşımı yapacaktır.

Kavitasyon Nedir

Kavitasyon Nedir? Nasıl Uygulanılır? yazımız ile ilgili görüşlerinizi ve sorularınızı yorum kısmından iletebilirsiniz.

Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Pinterest 'de paylaş Google +'da paylaş

Ücretsiz Diyet Listesi İster Misiniz?

E-Mail adresinizi yazın, uzman diyetisyen tarafından detaylı olarak hazırlanmış hazırlanmış olan hızlı kilo vermenizi sağlayacak diyet listesi programını mail adresinize ücretsiz gönderelim!

Yorumlar - 0

Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorumu yapan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı Zayıflama ve Diyet

Kilolara Kalıcı Vedanın Püf Noktaları

Kilolara Kalıcı Vedanın Püf Noktaları

Kilo problemi olan birçok kişi yaptıkları diyet ya da beslenme programlarının kalıcı çözümler üretmediğinden şikayet etmektedir. Bir anda kilo alan ve aldıkları kiloları tekrardan...

Devamı
Yağlarınızı Hazırladığınız Çaylarla Yakın

Yağlarınızı Hazırladığınız Çaylarla Yakın

Vücutta kötü görüntüye sebep olan yağlanma, aynı zamanda yaşamı zor hale de getiriyor. Özellikle şeker tüketimi fazla olduğu zaman, bel ve göbek çevresinde yağlanma, kaçınılmaz...

Devamı
Zayıflamanın En Kolay Yolu: Yoğurt Kürü

Zayıflamanın En Kolay Yolu: Yoğurt Kürü

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak, fazla kilolarından arınmak birçok kişinin hayalidir değil mi? Günümüzde beslenme uzmanlarına giden birçok kişinin verilen diyet listelerine...

Devamı
İsveç Diyeti İle Zayıflama Diyet Listesi

İsveç Diyeti İle Zayıflama Diyet Listesi

Kilo problemi yaşayan kişiler, zayıflamak adına ellerinden geleni yaparak birçok diyet önerilerini uygulamaya çalışmaktadır. Son zamanlarda bir hayli popüler hale gelen İsveç Diyeti...

Devamı