Kavitasyon Nedir? Nasıl Uygulanılır?

01.May.2015 4824 Gösterim 0 Yorum

kavitasyon nedir,nasıl uygulanır,kavitasyon nedir ve nasıl uygulanır

Kavitasyon Nedir Ve Nasıl Uygulanır?

Kavitasyon Nedir?
Kavitasyon bölgesel zayıflama için kullanılan ultrasonik ses dalgaları verilerek vücudun sorunlu bölgelerine uygulanan ve yağları yakmaya yarayan bir zayıflama yöntemidir. Genellikle selülit tedavisinde kullanılır. Yağları parçalayarak yağ ve yağ asitlerinin vücuttan atılımını sağlar. Kavitasyon için illa ki basen bölgesine uygulanması gerekmez. En sorunlu bölge neresiyle bel, kol, karın, bacaklar, ayak bilekleri, gıdı ve sırt bölgelerine de uygulanabilir.

Kavitasyon Nasıl Uygulanır ?

Kavitasyon ultrason cihazı kullanılarak yapılan bir zayıflama yöntemidir. Kavitasyon nasıl uygulanır hakkında bilgi verecek olursak; öncelikle işleme başlamadan önce uygulanacak kişiye bol su içirilir. İncelme için uygun olan bölgeye ultrason jeli yayılır. Seans süresi 40 – 45 dakika sürmektedir. İşlem sonrasında da bol miktarda su içilmelidir. Hangi bölgeye isteniyorsa o bölgenin işleme başlamadan önce ölçümleri yapılmalıdır. Kavitasyonun seans sayısı ise kişiden kişiye göre değişmektedir. Yağların ne kadar olduğu ve kişinin sistemli olarak istenilen tüm randevulara gelmesi işlemin daha hızlı sonuçlanmasını sağlayacaktır. Kavitasyon uygulaması cinsiyet ayrımı yapılmadan yapılabilir. Erkeklerde genellikle tercih edilen bölge karın bölgesiyken bayanlar genellikle yağlanmanın görüldüğü her bölgeye uygulanmasını istemektedir. Kavitasyon uygulamasını yaptıran kişiden işlem sonrasında tempolu olarak günlük yürüyüşler yapması önerilmektedir. Bilindiği gibi spor en sağlıklı zayıflama yöntemidir. Alınan yağların tekrar oluşmaması için spor yapılması önerilmektedir. Kavitasyon uygulaması süresinde kişiden ağır ve yağlı besinler tüketmemesi, alkol ve karbonhidrattan uzak durması istenir. Kavitasyon tedavisi ile yağ hücrelerinde oluşan parçalanma sonucunda yağ hücreleri serbest yağ asitlerine dönüşür ve uygulamayı yaptıran kişi tarafından harcanabilir hale gelmektedir. Bu yüzden kişiden spor yapması istenmektedir. Uygulamaya devam etme süresince protein ağırlıklı beslenmek uygun olacaktır. kavitasyon uygulaması cerrahi bir yöntem olmamakla beraber acı ve sızı hissetmezsiniz. Günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İşlem sırasında yalnızca hafif bir ısı hissetmeniz mümkündür.
Kavitasyon iki yöntem ile uygulanmaktadır. İlki ıslak yöntemdir. Bu işlemde sıvı enjeksiyonu yardımıyla yağ hücreleri şişirilir. Sıvılaştırma ve patlatma daha etkin biçimde gerçekleşeceğinden bu yöntem ile 1 seansta veya 15 gün aralıklarla 3 seansta istenilen sonuca ulaşabilirsiniz. Diğeri ise kuru yöntemdir. Kuru yöntemde sıvı verilmeden bölgeye direk uygulama yapılır. Bu uygulama daha yavaş ilerlemektedir. Haftada bir gün uygulanan bu yöntemde 6-8 seans sonrasında sonuca ulaşabilmektesiniz. Bu yöntem daha çok iğneden korkan kişiler için önerilmektedir.

Kavitasyon için örnek görseller.

Kavitasyonun Zararları Nelerdir?

Kavitasyonun zararları: uygulanıldığı dönemlerde deride kızarıklık, kabarcık, soyulma, yanık ve ağır yanıklar oluşabilmektedir. Cihaz vücuda uygulanırken 10-15 cm uzak olacak şekilde tutulmadığında tiroid, over ve testis kanserine sebep olma ihtimali de bulunmaktadır. Hormon bozukluğu da görülebilir. Kişinin incelmesi su içebilme kapasitesine bağlı olmakla beraber diyet ve spor ile birlikte desteklenmez ise verilen kilolar tekrar alınabilir. Kilo fazlalığı çok olan kişilerde uygulama yararlı olmayacaktır. Bu şekilde ciddi sorunlar oluşturabilecek yöntemler doktor kontrolünde uygun ve dikkatli şekilde uygulanmazsa hem istenilen inceliğe ulaşamamış hem de riskli hastalıklara yakalanmış olma olasılığınız olan bir yöntemdir. Kavitasyon aynı zamanda hipertansiyon hastalarına, kalp pili olanlara, otoimmün hastalığı bulunanlara, şeker hastalarına, vücudunda platin olanlara, yaşlılara, hamilelere, kırılgan ciltlere, cilt hastalığı olanlara, altı aydan kısa bir süre önce sezaryen gibi yaraların kapanmadığı yaraları olan kişilere uygulanmamaktadır.
Yan etkilerinin olan bu yöntem sağlıklı bir şekilde bilirkişi tarafından yapıldığında riskler ortadan kalkmış olacaktır. Bu yüzden işlemi yaptıracağınız doktorunuzu iyi seçmeli ve ona göre karar vermelisiniz. Bu konuda işleme başlamadan önce görüşeceğiniz doktor sizlere hangi konularda etkileri olabileceği konusunda tekrardan bilgi paylaşımı yapacaktır.

Kavitasyon Nedir

Kavitasyon Nedir? Nasıl Uygulanılır? yazımız ile ilgili görüşlerinizi ve sorularınızı yorum kısmından iletebilirsiniz.

Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Pinterest 'de paylaş Google +'da paylaş

Ücretsiz Diyet Listesi İster Misiniz?

E-Mail adresinizi yazın, uzman diyetisyen tarafından detaylı olarak hazırlanmış hazırlanmış olan hızlı kilo vermenizi sağlayacak diyet listesi programını mail adresinize ücretsiz gönderelim!

Yorumlar - 0

Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorumu yapan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı Zayıflama ve Diyet

Elma Sirkesi Zayıflama Kürü

Elma Sirkesi Zayıflama Kürü

Ender Saraç ve İbrahim Saraçoğlu'nun tavsiye ettiği elma sirkesi zayıflama kürü, yağ yakmanızı kolaylaştırarak zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Elma sirkesi ayrıca mide...

Devamı
Kışın Zayıflama Formülü: Kış Diyeti

Kışın Zayıflama Formülü: Kış Diyeti

Sonbaharın başlaması ve kış aylarının yaklaşması ile birlikte havalar soğumaya başladı. Rafa kaldırdığımız kışlık kalın giysiler alınan fazla kiloları gizlemeye yardımcı olsa...

Devamı
Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama

Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama

Günlük ne kadar kaloriye ihtiyacınız olduğunu biliyor musunuz? Zayıflama yolunda en çok dikkat edilmesi gereken durumlardan biri doğru kalori alımı ve yakımı olarak belirtilebilir....

Devamı
İdeal Kilo Hesaplama

İdeal Kilo Hesaplama

İdeal kilonuzu öğrenmek ister misiniz? Aşağıda yer alan kilo hesaplama aracı ile ideal kilonuzu hızlı bir şekilde hesaplayabilirsiniz. Kilo özellikle kadınlar için tarih boyunca en çok...

Devamı