Karbonat Çayı Zayıflatır Mı?

01.May.2015 5032 Gösterim 0 Yorum

 

Karbonat Çayının Zayıflatır Mı? Bu Çay İle İncelmek Mümkün Mü?

 
Karbonat çayı ile diyet yapmak için kullanılan bitki çayları içerisinde adını pek duymadığımız karbonat çayı da vardır. Karbonat çayının içeriğinde bulunan kimyasallar sayesinde vücudumuzun alkali seviyesi ayarlanırken yağların yakılması sağlar. Hastalık tedavilerinde ve bağışıklık sistemimizin güçlenmesinde de kullanılır. Karbonat çayı ile incelmek için bu çayın içeriğine göz atalım.
Karbonat Çayının İçeriği
Karbonat çayı içerisinde karbonat, mısır püskülü, kiraz sapı, mate, yeşil çay, funda yaprağı, papatya, kekik, biberiye, avokado yaprağı, ısırgan yaprağı, kırkkilit, melisa, rezene ve karabaş otu bulunmaktadır. Bu ürünlerin her birinin vücudumuza ayrı ayrı yararları vardır. kilo vermek için oldukça idealdir.
Karbonat: Vücudun pH seviyesini yükseltir. Mide, tükürük ve brunner bezleri, karaciğer, pankreas gibi organlarımız karbonat salgılayarak yediklerimizin öğütülüp alkali bir şekilde sindirilmesini sağlar. Karbonat sayesinde böbreklerimiz alkali hallerini muhafaza ederler. Pek bilinmemesine rağmen karbonatın ileri derece prostat kanseri konan bir hastanın karbonat sayesinde kanseri yenip tekrardan sağlığına kavuştuğu gözlemlenmiştir.
Kiraz Sapı: vücuttaki toksinlerin atılmasını sağladığından dolayı zayıflatıcı etkisi vardır. Metabolizmayı hızlandırır. İdrar sökücüdür. Vücutta oluşan ödemlerin ve fazla suyun atılmasını sağlar. Kazılık ve basura iyi gelir.
Mısır Püskülü: Vücuttaki yağları eriterek zayıflamayı sağlar. Ödem oluşumunu engeller. İdrar ve mesane yollarındaki taşların düşürülmesini sağlar. Böbrek iltihabı ve romatizmal rahatsızlıklara karşı etkilidir.
Funda Yaprağı: terletici özelliği ve vücuttaki fazla yağların yakılmasını sağlayarak toksinlerin atılmasında ve zayıflamada etkilidir. İdrar yollarının düzenli çalışmasını sağlayarak vücuttaki ödemin atılmasını sağlar.
Mate: Vitamin bakımından oldukça zengin olan mate antioksidan olup kilo vermeye yardımcı olarak vücuda canlılık verir. İltihap kurutucudur. Metabolizmayı hızlandırarak bağışıklık sistemini ve kalbin güçlenmesini sağlar.
Isırgan Otu: Kansere karşı etkilidir. İdrar atımını arttırarak kanı temizler ve sindirimi düzenler. Ciğerlerin temizlenmesini ve böbrek kumlarının vücuttan atılmasını sağlar.
Yeşil Çay: Güçlü bir antioksidan özelliği olup kansere karşı etkili koruma sağlar. Metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak kilo vermeye yardımcı olur. Bağışıklık sistemini güçlenmesini sağlar.
Papatya: Vücudu rahatlatarak sinirlerin yatışmasını ve stresin azalmasını sağlar. Cildi yeniler.
Biberiye: Hazımsızlığı giderir. Kabızlığa iyi gelir. Toksinlerin vücuttan hızlı bir şekilde atılmasını sağlar. Kan dolaşımını hızlandırarak organlara daha fazla oksijenin taşınmasını sağlar ve bağışıklık sistemini güçlendirir.
Kekik: Antioksidan olan kekik bakterilere karşı oldukça etkilidir. Vücuttaki gazı ve ödemi atarak hazımsızlığı engeller. Kekikte vücuda yararlı bolce mineral bulunur.
Rezene: Mideyi rahatlatır. İdrarı arttırır. Adet düzensizliğini gidererek sancıları azaltır. Ağrı kesici özelliği vardır.
Avokado Yaprağı: her türlü böbrek rahatsızlığına iyi gelir. Safrakesesi taşını küçültmek için kullanılır. Prostat büyümesinde iltihaplanmasında, mide rahatsızlıklarında ve kanamalı basurlara iyi gelir. Yaşlanmayı geciktirir ve kanseri önler. Deriye canlılık katar ve dolaşımı düzenler. Bol miktarda E vitamini içerir.
Kırkkilit: Vücudun direncini arttırır ve sindirim sisteminin güçlenmesini sağlar. İdrar ve balgam sökücü özelliği vardır. Ödem gidericidir. İdrar torbasında oluşan iltihaplanmayı engeller. Bademcik şişmelerine iyi gelir. Açık yaralara pansuman görevi görür. Böbrek taşlarını ve kumlarını dökmeye yarar.
Melisa: Mideye iyi gelir, hazmı kolaylaştırır. Sakinleştirici özelliği vardır. Sinirleri yatıştırır, sara ve sinir krizine, baş dönmesine ve uykusuzluğa iyi gelir. Beyin damarlarını açarak hafızayı güçlendirir, kalbi kuvvetlendirir. Ciltteki kırışıklığı azaltır, ateş düşürücü özelliği vardır.
Karabaş Otu: Damar sertliğine iyi gelir kalp ve sinirleri kuvvetlendirir. Sindirimi kolaylaştırarak böbrekleri temizler, idrar sökücü özelliği vardır. Kanı sulandırır ve dolaşımı düzenler. Damar genişletici özelliği vardır. Romatizmaya iyi gelir. Uyuşukluğu gidererek zindelik verir.

 


Karbonat çayı vücudun zihinsel ve fiziksel olarak düzelmesini sağlar. Günde 3 kere yemeklerden önce fincana 1 adet karbonat çayı atılır. Mümkünse 5 dakika demlenmesi için bırakılır. İsteğe göre limon ilave edilip kullanılabilir.

Karbonat Çayının Zayıflatır Mı?

Karbonat Çayı Zayıflatır Mı? yazımız ile ilgili görüşlerinizi ve sorularınızı yorum kısmından iletebilirsiniz.

Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Pinterest 'de paylaş Google +'da paylaş

Ücretsiz Diyet Listesi İster Misiniz?

E-Mail adresinizi yazın, uzman diyetisyen tarafından detaylı olarak hazırlanmış hazırlanmış olan hızlı kilo vermenizi sağlayacak diyet listesi programını mail adresinize ücretsiz gönderelim!

Yorumlar - 0

Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorumu yapan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı Zayıflama ve Diyet

Kilolara Kalıcı Vedanın Püf Noktaları

Kilolara Kalıcı Vedanın Püf Noktaları

Kilo problemi olan birçok kişi yaptıkları diyet ya da beslenme programlarının kalıcı çözümler üretmediğinden şikayet etmektedir. Bir anda kilo alan ve aldıkları kiloları tekrardan...

Devamı
Yağlarınızı Hazırladığınız Çaylarla Yakın

Yağlarınızı Hazırladığınız Çaylarla Yakın

Vücutta kötü görüntüye sebep olan yağlanma, aynı zamanda yaşamı zor hale de getiriyor. Özellikle şeker tüketimi fazla olduğu zaman, bel ve göbek çevresinde yağlanma, kaçınılmaz...

Devamı
Zayıflamanın En Kolay Yolu: Yoğurt Kürü

Zayıflamanın En Kolay Yolu: Yoğurt Kürü

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak, fazla kilolarından arınmak birçok kişinin hayalidir değil mi? Günümüzde beslenme uzmanlarına giden birçok kişinin verilen diyet listelerine...

Devamı
İsveç Diyeti İle Zayıflama Diyet Listesi

İsveç Diyeti İle Zayıflama Diyet Listesi

Kilo problemi yaşayan kişiler, zayıflamak adına ellerinden geleni yaparak birçok diyet önerilerini uygulamaya çalışmaktadır. Son zamanlarda bir hayli popüler hale gelen İsveç Diyeti...

Devamı