Hızlı Zayıflamanın Zararları

15.Şub.2016 1551 Gösterim 0 Yorum

Hızlı kilo kaybetmenin zararları, zayıflamanın zararları, hızlı zayıflamanın zararları gibi konuları bu yazımızda anlatacağız ve önlemlerini sizlerle paylaşacağız.

Özellikle de yaz aylarında pek çok kişi fazla kilolarından kurtulmak adına şok diyetler adı verilen kilo verme yöntemlerini tercih ediyor. Bunu gören zayıflama sektörü de insanların var olan bu isteklerini yerine getirmek adına oldukça tehlikeli şeyleri ortaya koyabiliyor.

zayiflamanin-zararlari

Vücudunuza Uygun Diyeti Seçin

Hızlı kilo verdirdiğini söyleyen diyetlerin hepsinin ortak noktası, düşük kalorili olmaları ve tek bir tür besinle dayalı sistemleri. Dolayısıyla bu diyetleri yapan kişiler vücutlarına ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, protein, yağ, karbonhidrat gibi şeyleri istenildiği miktarda veremez. Bu durum da ortaya çok ciddi sıkıntıların çıkmasına neden olur.

Açlık Diyetlerine Dikkat

Haftada birkaç gün istenilen her şeyin yendiği, birkaç gün ise hiçbir şeyin yenmediği açlık diyetlerinde ise kişinin vücut dengesi ciddi anlamda bozuluyor. Böylesi bir durum sonrasında bulimik yeme davranışı ortaya çıkacaktır.

Vücudunuzu Risk Altına Alıyorsunuz

Hızlı diyetlerin ortaya çıkarttığı en büyük sorunların başında ise kalpte ritim problemleri oluşturması. Çok hızlı kilo vermek isteyen kişilerin uyguladıkları yanlış diyetler sonrasında vücudun ketozise girmesi sonrasında sıvı eletrolit dengesizliği oluşmakta ve bunun ardından kalpte ritim problemlerine bağlı ani ölümler meydana gelmektedir. Ayrıca hızlı diyetler saç dökülmeleri, tırnak kırılmaları, cilt kuruluğu, kabızlık dahil onlarca farklı olumsuz sonuca davetiye çıkartıyor.

Vücudunuza Uygun Diyeti Seçin

Nasıl ki kilo alım işlemi yavaş yavaş meydana geliyorsa, aynı şekilde kilo verme işleminin de yavaş ve sağlıklı bir şekilde yapılması gerekiyor. Mucize olarak adlandırılan diyetler, aslında vücudun kendine ait dengenin bozulmasına neden olmaktadır. Bunun sonrasında da kişi sırf kilo vermek uğruna sağlığından olmaktadır.

zayiflamanin-zararlari

Hızlı Zayıflamanın Zararları yazımız ile ilgili görüşlerinizi ve sorularınızı yorum kısmından iletebilirsiniz.

Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Pinterest 'de paylaş Google +'da paylaş

Ücretsiz Diyet Listesi İster Misiniz?

E-Mail adresinizi yazın, uzman diyetisyen tarafından detaylı olarak hazırlanmış hazırlanmış olan hızlı kilo vermenizi sağlayacak diyet listesi programını mail adresinize ücretsiz gönderelim!

Yorumlar - 0

Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorumu yapan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı Zayıflama ve Diyet

Kilolara Kalıcı Vedanın Püf Noktaları

Kilolara Kalıcı Vedanın Püf Noktaları

Kilo problemi olan birçok kişi yaptıkları diyet ya da beslenme programlarının kalıcı çözümler üretmediğinden şikayet etmektedir. Bir anda kilo alan ve aldıkları kiloları tekrardan...

Devamı
Yağlarınızı Hazırladığınız Çaylarla Yakın

Yağlarınızı Hazırladığınız Çaylarla Yakın

Vücutta kötü görüntüye sebep olan yağlanma, aynı zamanda yaşamı zor hale de getiriyor. Özellikle şeker tüketimi fazla olduğu zaman, bel ve göbek çevresinde yağlanma, kaçınılmaz...

Devamı
Zayıflamanın En Kolay Yolu: Yoğurt Kürü

Zayıflamanın En Kolay Yolu: Yoğurt Kürü

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak, fazla kilolarından arınmak birçok kişinin hayalidir değil mi? Günümüzde beslenme uzmanlarına giden birçok kişinin verilen diyet listelerine...

Devamı
İsveç Diyeti İle Zayıflama Diyet Listesi

İsveç Diyeti İle Zayıflama Diyet Listesi

Kilo problemi yaşayan kişiler, zayıflamak adına ellerinden geleni yaparak birçok diyet önerilerini uygulamaya çalışmaktadır. Son zamanlarda bir hayli popüler hale gelen İsveç Diyeti...

Devamı