Doğru Diyet İle 1 Haftada Kilo Verin

28.Mar.2016 5662 Gösterim 1 Yorum

Şimdi size ” 1 haftada göbek yağlarınızdan kurtulmak ister misiniz?”diye bir soru sorsam hiç düşünmeden evet diye cevap verirsiniz. Gözlerinizin içinde ki hevesi görür gibiyim. Doğru yöntemlerle kilo vermek mümkün ancak uygulanan diyete göre bu süre birkaç hafta olarak düzenlenmesi ve planlanması sağlığımızın yararına bir durum olur.

Yaz yaklaştıkça herkesi bir zayıflama telaşı aldı. Bu telaştan yararlanmaya çalışan üreticiler de bu telaşı fırsat bilip, çeşitli sağlıksız ilaçları size bu şekilde satmaya çalışıyorlar. Diyetlerde çözüm bulamayan pek çok kişi çareyi zayıflama haplarında arıyor. Bu hapların işe yaradığını söyleyen de var hiç memnun kalmayan da… İşe yarıyor mu yaramıyor mu bilemeyiz ama bu tarz zayıflama haplarının  sağlık açısından ne kadar çok tehlikeli olduğunu çok iyi biliyoruz. Kullanırken Halsizlik, kansızlık, baş dönmesi,  ilaç kullanmayı bıraktıktan sonra aşırı derece de yemek yeme istediği gibi pek çok yan etkileri gösteriyor. Bu sebeple de ilaç ile hızlıca verdiğiniz kiloları ilacı bıraktıktan sonra; çok hızlı bir şekilde alıyorsunuz.

Zayıflama Hapları Ne Kadar Sağlıklı?

Bu tarz ilaçların en büyük ilgi çekici yönü diyet yapmadan, istediğini yiyerek zayıflanabileceğini iddaa etmesidir. Kulağa çok hoş geliyor değil mi? Diyet yapmadan, istediğiniz yemeği yiyerek zayıflamak herkesin en büyük hayali… Ama ne yazık ki bu ilaçlar size istediğinizi vermeyecektir. Bu yüzden lütfen akılcı reklamlara aldırmayın ve zayıflama ilaçlarına ilgi göstermeyin.

Pek çok uzmana göre vücutta ki fazla kilo sağlıklı değil fakat birden bire zayıflamak da aşırı kilo kadar sağlıksızdır. Öncelikle “sağlıklı zayıf bir birey olmak mı yoksa zayıf ve güçsüz bir birey  olmak mı istiyoruz?” sorusunu kendimize sormamız gerekiyor. Hepimiz zayıf olmak adına sağlığımızı hiçe saydığımızın farkındayız. Görselliğe bu kadar önem veren bir toplumda ne yaparsak yapalım asla kendimizden memnun olamayacağız. Zayıflamahastalığına yakalanan her birey, aşırı derece de zayıf olmasına rağmen hala kendini kilolu görebilmektedir.

1 Haftada Kilo Vermek Mümkün Mü?

Zayıflama tamamen sizin zihninizde bitiyor. Pek çoğumuz bir kaç kilo fazla için hayata küsmüşüzdür. Öncelik ile zayıflamaya psikolojik olarak sağlam bir şekilde başlanmalı. Mutsuz bir şekilde diyet yapamazsınız. Bir diğer önerim ise ideal kilo hedefinizi kendinize göre belirlemeniz gerekmektedir. Asla ve asla başkasına göre kıyaslama yapmayınız. Bunu yaparken de bir uzmana danışmalı ve kendi kafanıza göre, internetten sipariş edilen zayıflama haplarını kullanmayınız. Zayıflama hapları yerine metebolizmanıza uygun olarak düzenlenmiş olan diyet listesi programına sadık kalarak ve listenin dışına çıkmayarak düşündüğünüzden daha kısa sürede kilo verebilirsiniz. Kısa sürede kilo veren kişiler verdiği kiloları, hatta daha fazlasını kısa sürede geri almaktadır. Bu yüzden bunu 1 hafta yerine 4-6 haftaya yaymanız sağlığınız açısından daha faydalı olacaktır.

Doğru Diyet İle 1 Haftada Kilo Verin

Doğru Diyet İle 1 Haftada Kilo Verin yazımız ile ilgili görüşlerinizi ve sorularınızı yorum kısmından iletebilirsiniz.

Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Pinterest 'de paylaş Google +'da paylaş

Ücretsiz Diyet Listesi İster Misiniz?

E-Mail adresinizi yazın, uzman diyetisyen tarafından detaylı olarak hazırlanmış hazırlanmış olan hızlı kilo vermenizi sağlayacak diyet listesi programını mail adresinize ücretsiz gönderelim!

Yorumlar - 1

  • zeynep
    2016-04-27 16:58:29
    Hamilelik sonrasi kilolarimdan kurtulmak istiyorum ozellikle gobekten cok fazla bunun icin diyet uygun diyet istiyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı Zayıflama ve Diyet

Kilolara Kalıcı Vedanın Püf Noktaları

Kilolara Kalıcı Vedanın Püf Noktaları

Kilo problemi olan birçok kişi yaptıkları diyet ya da beslenme programlarının kalıcı çözümler üretmediğinden şikayet etmektedir. Bir anda kilo alan ve aldıkları kiloları tekrardan...

Devamı
Yağlarınızı Hazırladığınız Çaylarla Yakın

Yağlarınızı Hazırladığınız Çaylarla Yakın

Vücutta kötü görüntüye sebep olan yağlanma, aynı zamanda yaşamı zor hale de getiriyor. Özellikle şeker tüketimi fazla olduğu zaman, bel ve göbek çevresinde yağlanma, kaçınılmaz...

Devamı
Zayıflamanın En Kolay Yolu: Yoğurt Kürü

Zayıflamanın En Kolay Yolu: Yoğurt Kürü

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak, fazla kilolarından arınmak birçok kişinin hayalidir değil mi? Günümüzde beslenme uzmanlarına giden birçok kişinin verilen diyet listelerine...

Devamı
İsveç Diyeti İle Zayıflama Diyet Listesi

İsveç Diyeti İle Zayıflama Diyet Listesi

Kilo problemi yaşayan kişiler, zayıflamak adına ellerinden geleni yaparak birçok diyet önerilerini uygulamaya çalışmaktadır. Son zamanlarda bir hayli popüler hale gelen İsveç Diyeti...

Devamı