Bölgesel Zayıflama Yöntemleri ile Yağ Yakımı

29.Nis.2015 3926 Gösterim 0 Yorum

Zayıflamada En Etkili Temel Egzersizler

Spor salonunda gitme alışkanlığı olmayanların ya da günü yoğun olarak yaşayan kişilerin evde birtakım egzersiz hareketi yapmaları mümkündür. Günde yaklaşık olarak 1 saatinizi egzersizlere ayırarak ideal vücut ölçülerinize çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bunun için aşağıda belirteceğimiz egzersiz hareketlerden sizin için ideal olan egzersizleri daha fazla yaparak kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz. Zayıflama yöntemlerinde başlıca bu egzersizlere değinecek olursak. Zayıflama hareketleri belli başlı egzersiz hareketlerinden oluşur.
Yürüyüş Yapmak: En temel spor hareketi olan yürüme egzersizini evde yapmak için tabi ki koşu bandına ihtiyacınız olacak. Eğer koşu bandı yoksa evin dışında eve yakın bir bölgede yaklaşık yarım saat boyunca yürüyebilirsiniz. Düzenli olarak vücuttaki kasların birçoğunun çalışmasını sağlayan yürüme egzersizini yaparken hızlı yürümeye dikkat edin. Böylece terleyerek kaslarınızın ısınmasını sağlamış olursunuz. Hızlı yürümenin sonunda doğru bir süre boyunca yapacağınız düzgün koşu hareketi yapmış olduğunuz egzersizin verimini arttırır.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri ile Yağ Yakımı Nasıl Sağlanır

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri ile Yağ Yakımı Nasıl Sağlanır

Mekik: Karın kaslarını geliştiren egzersizler arasında en etkili olanıdır. Yapılması güç bir hareket olmasıyla beraber ilk zamanlar ayakları bir yere sabitleyim yapılması tavsiye edilir. İlerleyen zamanlarda önce elleri enseye koyarak daha sonraları da ayakları bir yere sabitlemeden hiçbir yerden destek almayacak şekilde yapılması gerekir. Mekik hareketinin bazı püf noktaları vardır. Bacakların hareket ettirilmemesi gerekir. Bu yüzden mekiğe henüz başlayanların bacaklarını sabitlemesi tavsiye edilir. Boyun fazla eğilmemeli çene gövdeye değmemelidir. İl zamanlarda tek seferde 8 adet mekik yapılması tavsiye edilir. İlerleyen zamanlarda kapasiteye göre bu sayı arttırılabilir.
Süpermen Hareketi: Sırt kaslarının gelişmesine yarayan bu hareket pek bilinmese de kilo vermek için oldukça yararlıdır. Yere yüzükoyun bir şekilde uzanılır. Eller ileriye doğru avuç içleri açık ve yere bakacak bir şekilde uzatılır. Bacaklarınızın düz olmasına dikkat ederek onları yukarıya doğru kaldırın ve kaslarınızın ağrıdığını hissedene kadar biraz o konumda bekleyin. Daha sonra bu hareketi tekrarlayın. Aynı hareketi belden yukarı için de yapın ilerleyen zamanlarda tekrar sayısını arttırmanız tavsiye edilir.

01En-Etkili-Zayiflama-Hareketleri
Geriye Esneme: Diğer adıyla baldır germe hareketi olan bu harekette ayaklar üstüne diz çöküldükten sonra eller göğüs hizasında birleştirilir. Bu şekilde geriye esnenebilindiği kadar esnenir. Baldır bölgesinin sıkılaşmasını sağlayan bu hareket ayrıca sırtın alt bölgesinde yer alan kasların gelişmesinde de etkili bir harekettir. İlerleyen zamanlarda esneme sürenizi arttırarak devam etmeniz tavsiye edilir. Bu hareketlerin yanı sıra aşağıda belirtilen bazı hareketleri de yapmanız sizler için oldukça sağlıklı olacaktır.
Kalça Kaldırma Hareketi: Sırt çevresini, bel ve kol kaslarını geliştirmeye yarayan bu hareket sırt üstü konumda dizle kırılmış bir şekilde yapılır. Eller yere paralel ir şekilde dururken kalça yukarıya doğru kaldırılır. Kaslar ağrıyana kadar o pozisyonda beklenir. Daha sonra tekrar edilir. İlk başlarda 8 kere yapılır ilerleyen zamanlarda arttırılabilir.
Bir Bacak Yanda Çökertme Hareketi: Her iki baldır kasının da çalıştığı bu harekette bacaklar omuz hizasından biraz daha geniş bir şekilde açılır. Daha sonra bir bacak düz bir şekilde kalırken diğer bacağınızı bükerek eğilip kalkılır. İlk başlarda 8 kere yapılan bu hareket ilerleyen zamanlarda gösterilen performans ile paralel olarak arttırılabilir.
Bir Bacak Önde Çökertme Hareketi: Bir önceki harekete benzer olan bu egzersizde bacak kaslarını geliştirmek için yapılır. Bacaklardan birisi bir adım öne atılır ve vücut bükülmeden belden dik bir şekilde eğilmeye başlanır ve en son noktaya gelindiğinde bir süre beklenir. Kaslar yeterince ağrıdıktan sonra tekrar dik pozisyona geçilir. İlk egzersizlerde bu hareket 8 kere yapılır ilerleyen zamanlarda arttırılabilir. Bu egzersizin her iki bacağa da eşit oranda uygulanmasına dikkat ediniz.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri ile Yağ Yakımı Nasıl Sağlanır

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri ile Yağ Yakımı yazımız ile ilgili görüşlerinizi ve sorularınızı yorum kısmından iletebilirsiniz.

Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Pinterest 'de paylaş Google +'da paylaş

Ücretsiz Diyet Listesi İster Misiniz?

E-Mail adresinizi yazın, uzman diyetisyen tarafından detaylı olarak hazırlanmış hazırlanmış olan hızlı kilo vermenizi sağlayacak diyet listesi programını mail adresinize ücretsiz gönderelim!

Yorumlar - 0

Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorumu yapan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı Zayıflama ve Diyet

Elma Sirkesi Zayıflama Kürü

Elma Sirkesi Zayıflama Kürü

Ender Saraç ve İbrahim Saraçoğlu'nun tavsiye ettiği elma sirkesi zayıflama kürü, yağ yakmanızı kolaylaştırarak zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Elma sirkesi ayrıca mide...

Devamı
Kışın Zayıflama Formülü: Kış Diyeti

Kışın Zayıflama Formülü: Kış Diyeti

Sonbaharın başlaması ve kış aylarının yaklaşması ile birlikte havalar soğumaya başladı. Rafa kaldırdığımız kışlık kalın giysiler alınan fazla kiloları gizlemeye yardımcı olsa...

Devamı
Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama

Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama

Günlük ne kadar kaloriye ihtiyacınız olduğunu biliyor musunuz? Zayıflama yolunda en çok dikkat edilmesi gereken durumlardan biri doğru kalori alımı ve yakımı olarak belirtilebilir....

Devamı
İdeal Kilo Hesaplama

İdeal Kilo Hesaplama

İdeal kilonuzu öğrenmek ister misiniz? Aşağıda yer alan kilo hesaplama aracı ile ideal kilonuzu hızlı bir şekilde hesaplayabilirsiniz. Kilo özellikle kadınlar için tarih boyunca en çok...

Devamı